Svarīgi zināt!

2011. gadā Eiropā tika ieviests granulu testēšanas standarts ENplus.
ENplus A1 ir augstākās kvalitātes apkures granulas, kas paredzētas lietošanai sadzīves granulu apkures katlos un kamīnos.
ENplus A1 sertifikāts apliecina, ka kokskaidu kvalitātes granulām ir augsta siltuma efektivitāte, zems pelnu daudzums, maksimums 1% granulu var būt garāks par 40 mm (nav pieļaujamas par 45 mm garākas granulas) un atbilst ISO testēšanas standartiem. 
ENplus A2 klases kokskaidu apkures granulas ir paredzētas lietošanai industriālos apkures katlos. 

“Premium” klases kokskaidu apkures granulu izmantošana apkurē ir ļoti svarīga. Jūs ietaupīsiet uz apkuri, izbaudīsiet visas priekšrocības, ko sniedz granulu apkures iekārtas un saglabāsiet apkures iekārtas ražotāja noteiktās garantijas.
Lietojot apkurē zemās kvalitātes granulas jūs palielināsiet izmaksas uz apkuri par 30-50%, zaudēsiet apkures iekārtas ražotāja piešķirtās garantijas, un paaugstināsiet izmaksas uz apkures iekārtas apkopi un remontu. 

Pirms iegādājaties granulu apkures katlu vai kamīnu, noskaidrojiet no apkures iekārtas pārdevēja nepieciešamo kokskaidu granulu kvalitāti, un kādi ražotāji vai pārdevēji piedāvā atbilstošas kvalitātes kokskaidu granulas Latvijā.
Vēsturiski daudzas Eiropas valstis ir ieviesušas nacionālos granulu kvalitātes standartus. Vispazīstamākais ir Vācijas kvalitātes standarta apzīmējums DINplus A1 un DINplus A2

Sertifikātu un ID numuru piešķir - Bioenergy Europe.
No 2016. gada LATbio ir kļuvusi par ENplus Nacionālo Licencētāju Latvijā.

Kokskaidu granulu tirgotāji maldina pircējus!

Kokskaidu granulu tirgotāji maldina pircējus un uz iepakojuma vai produkta aprakstā norāda informāciju, kas neatbilst patiesībai.
Zemas vai neatbilstošas kvalitātes kokskaidu granulas nosaucot par “Premium” klases baltām kokskaidu apkures granulām. 

ENpluss standarta koksnes granulas

ENplus sertifikāts

Lai nopirktais granulu apkures katls vai kamīns kalpotu ilgi, iesākām rūpīgi izvēlēties kokskaidu granulu ražotāju vai tirgotāja pārstāvi Latvijā.

Dalies savā sociālo tīklu kontā!